Fri, Aug 20 | Luznas stacija

Ievads Dvēseles mākslās

Ievads Dvēseles mākslās ir trīs dienu pieredze, kuras laikā varēsiet iegūt, iespējams, savu pirmo pieredzi ienirstot savas nepieradinātās dvēseles dziļumos. Programmas laikā aicināsim sastapties ar savu dvēseli un iepazīt tās īpašo un krāšņo individualitāti.
Registration is Closed
Ievads Dvēseles mākslās

Time & Location

Aug 20, 12:00 PM – Aug 22, 2:00 PM
Luznas stacija, Luzna, Targales pagasts, LV-3601, Latvia

About The Event

Dalībnieku skaits: 16

Dalības maksa:

350€ nakšņojot aprīkotās teltīs

450€ nakšņojot divvietīgā numuriņā

Programmas apraksts: Dvēseles mākslas nav zināšanas, tās nav lekcijas, semināri. Dvēseles mākslas ir pieredze, ko katrs mēs iegūstam teju katru savas dzīves mirkli. Un katrs mirklis vienmēr stāsta mums kaut ko par sevi, par manu lomu šajā pasaulē, par manas dzīves uzdevumiem un mērķiem. Ja labi ieklausāmies, tad varam sadzirdēt, ka katrs mirklis pasaka tik daudz. Taču kā man saklausīt to, ko runā mana dvēsele? Kā sadzirdēt manas dvēseles nerimstošu dialogu ar to Otru – to lielo, kas ir atbildīgs par to, ka mēs šeit vispār esam?

Dvēseles mākslas rāda ceļu, kā ienirt šajā tik savādajā dziļo sarunu un dialogu pasaulē. Tā rāda, kā caur mirkli saklausīt un saredzēt visu, kas mums nepieciešams, tepat mūsu apkārtnē – dabā. Un var izrādīties, ka pēcpusdiena, kas kopā pavadīta ar jūras malā augošo zarainu priedi ir ļāvusi man saprast vairāk nekā visi skolās, universitātēs un lekcijās pavadītie gadi. Un var izrādīties, ka nakts melnumā un tumsā es varu ieraudzīt vairāk nekā laternu gaismu izgaismotajās pilsētas ielās. Un var izrādīties, ka manas attiecības ar uz ceļa guļošu akmeni patiesībā ir daudz dziļākas un patiesākas nekā ar lielāko daļu manu līdzcilvēku. Un var izrādīties, ka es tā pa īstam nemaz neesmu dzīvojis, vien kaut ko pavisam nedaudz nojautis no tā, ko sauc par “Dzīvi”. Un var izrādīties, ka ieniršana dzīlēs man parādīs ceļu uz manas dzīves lielākajiem augstumiem. Ja vien man būs drosme tam sekot. Ja vien es mācēšu būt atvērts un pratīšu saklausīt. Ja vien…

Norises vieta: Lūžņas stacija. Ventspils novads, Tārgales pagasts, Lūžņas ciems.

Dzīvošana vienvietīgās teltīs, kas aprīkotas ar matraci, naktsskapīti un gaismiņu. Teritorijā atrodas ēdamzāle, pilnībā aprīkotas dušas un tualetes. Teritorijas karte

Programmas vadītāji:

Raina Loka: Raina ir dzīvības meklētāja, mūžīgā visa jaunā sveicēja. Raina ir tā, kas aicina – kas caur praksēm, uzdevumiem – neatkarīgi no tā vai tās ir grupas vai individuālas sarunas – ielūdz atvērties, doties tālākos dvēseles plašumos. Raina ir tā, kas prot klausīties, kas sadzird vairāk nekā tiek pateikts, kas palīdz saklausīto atklāt pašam runātājam.

Kā via Integralis kontemplāciju skolotāju programmas dalībniecei, integrālajam koučam un dvēsles dzīļu plašumiem atvērtai praktizētājai, Rainai ir bijusi iespēja mācīties klausīties, mācīties patiesi ieklausīties. Rainas garīgais ceļš ir atvērts aicinājumiem citiem. Caur uzklausīšanu, caur pamanīšanu un vērības praksēm, pamanīt īsto brīdi katrā, kad izteikt jaunu ielūgumu doties vēl tālāk un vēl dziļāk. Un, ne tikai akli aicināt doties tālāk, bet pavadīt šajā robežas šķērsošanas mirklī, pavadīt, lai kādu brīdi dotos līdzi.

Georgs Rubenis: Georgs ir dvēseles eksperimentētājs, sirds navigators, dzīļu alpīnists, kas vada grupas un seminārus un pats arī piedalās dažādās praksēs. Georgs ir vērpšanas meistars, kas vienotā spēcīgā pavedienā prot savīt un ietērp visu to, ko Lielais Otrs attiecīgajā brīdī piedāvā ieaust. Katrs virves posms vienmēr ir nedaudz atšķirīgs, un atbilstošs tam, kas to vēros.

Georgam kā Animas Ielejas institūta pavadoņu programmas māceklim un via Integralis kontemplācijas skolotāju programmas dalībniekam ir iespēja mācīties garīgās pasaules divvalodību. Gan to, ko sniedz meditācijas, komtemplācijas, jā arī kristīgi orientētās, prakses no vienas puses, gan maģiski mītiskās, dabas psiholoģijā balstītās – no otras. Garīgā divvalodība ļauj saprast un paskaidrot vienas un tās pašas norises cilvēkos dažādos terminos un dažādos veidolos. Tā dod plašāku skatu uz tām norisēm mūsos, kuras ir tik sarežģīti ietērpt vārdos.

Registration is Closed